Test Gallupa – dlaczego warto przeprowadzić go wśród kadry menadżerskiej?

Test Gallupa służy do poznania swoich wrodzonych talentów. Narzędzie to pomaga odkryć, w jakich obszarach kryje się największy potencjał pracowników. Dzięki testowi Gallupa można sprawdzić, czy osoby zarządzające zespołami rzeczywiście mają do tego predyspozycje. Diagnoza daje możliwość poznania wrodzonych talentów menedżerów.

Test Gallupa – na czym polega?
W teście Gallupa 34 cechy – talenty uznane za najbardziej istotne w życiu każdego człowieka przydziela się do 4 obszarów, takich jak:
– Wykonywanie (Executing)
– Wpływanie (Influencing)
– Budowanie relacji (Relationship Building)
– Myślenie strategiczne (Strategic Thinking)

Talenty, które przypisuje się do kategorii Wykonywanie to: dyscyplina, naprawianie, odpowiedzialność, organizator, ukierunkowanie, osiąganie, pryncypialność, rozwaga, bezstronność.

Talenty w kategorii Wpływanie: czar, dowodzenie, maksymalista, komunikatywność, poważanie, wiara w siebie, aktywator, rywalizacja.

Talenty w kategorii Budowanie relacji: elastyczność, empatia, indywidualizacja, współzależność, integrator, bliskość, rozwijanie innych, optymista, zgodność.

Talenty w kategorii Myślenie strategiczne: strateg, uczenie się, wizjoner, zbieranie, odkrywczość, analityk, intelekt, kontekst.

Każdy człowiek ma w sobie wrodzone talenty, często nieodkryte, które towarzyszą mu przez całe życie. Talenty te może określić jako naturalne predyspozycje lub też naturalne zdolności do doskonałości, których nie można nabyć w toku życia. Kadra menedżerska, czyli takie osoby jak dyrektor generalny, kierownik czy menedżer zespołu powinna, według Gallupa, charakteryzować się 5 najważniejszymi predyspozycjami, czyli motywacją, asertywnością, odpowiedzialnością, zdolnością do budowania relacji i podejmowania decyzji.

Test Gallupa dla kadry menedżerskiej – dlaczego warto?

Kadrę menedżerską, od której w największym stopniu zależą wyniki i dochody firmy powinny tworzyć osoby wyposażone we wrodzony talent do przywództwa i kierowania zespołami. Wysoko utalentowani menedżerowie cechujący się wszystkimi pięcioma wymienionymi wcześniej predyspozycjami są w stanie zapewnić swojemu zespołowi skuteczność, a przez to też wpływać na wzrost wydajności organizacji. Menedżer wyposażony w naturalne talenty charakterystyczne dla kadry zarządzającej szybciej uczy się funkcji, którą ma sprawować, lepiej dostosowuje się do sposobu działania firmy i działa wydajniej, niż gdyby tych talentów nie posiadał. Kiedy menedżer wykazuje się talentem motywacji, potrafi skutecznie motywować do działania samego siebie, wyznaczać sobie ambitne cele i stale podnosić poprzeczkę zespołowi, którym zarządza. Asertywność pomaga mu pokonywać wszelkie przeciwności i stanowczo wyrażać swoje opinie, a także odmawiać, kiedy interes firmy może na tym ucierpieć. Dzięki talentowi do odpowiedzialności, menedżer jest gotowy brać odpowiedzialność za sukcesy swojego zespołu i aktywnie przyczyniać się do tych sukcesów. Budując relacje ze swoimi pracownikami, menedżer tworzy przyjazne środowisko pracy. Talent do podejmowania decyzji pomaga mu rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy i stawiać czoła różnym przeciwnościom.

Menedżerowie kształtujący firmę
Dzięki testowi Gallupa można zidentyfikować talenty pracowników i ocenić, czy kadrę zarządzającą tworzą naprawdę wysoce utalentowani menedżerowie. Takie osoby mocno angażują się w swoją pracę i tym samym przyczyniają się do rozwoju firmy i wzrostu zysków. Wysoce utalentowana kadra zarządzająca umie doceniać mocne strony swoich pracowników i wybiera taki styl zarządzania, żeby jak najlepiej wykorzystać atuty pracowników.

Test Gallupa pomaga odkryć, czy kadra zarządzająca dysponuje odpowiednimi talentami i czy obecni menedżerowie pełnią rolę zgodną ze swoimi naturalnymi predyspozycjami. Pewne umiejętności i wiedzę można zdobyć, jednak jeśli kadrze zarządzającej brakuje wrodzonych talentów, prawdopodobnie nigdy nie osiągnie mistrzostwa w budowaniu dobrze prosperującej organizacji.

Sprawdź, jakie korzyści daje jeszcze test Gallupa. Skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie
ofertę: Kliknij tutaj.

Sylwia Olbinska

Szkolenia & CoachingKey Training
Tylko od Ciebie zależy w jaki sposób podejmiesz pierwszy kontakt - zrób tak, jak lubisz najbardziej!
Tu jesteśmyGdzie nas znajdziesz?
https://keytraining.pl/wp-content/uploads/2021/08/warszawa-map.png
ul. Winnicka 5 lok. 7, 02-095 Warszawa
NIP: 762 145 58 35
REGON: 145218229
Nasze social-mediaZaobserwuj nas
Kliknij na ikonkę poniżej i sprawdź nasze profile w social-media.
Opinie o nas
Szkolenia & CoachingKey Training
Podejmij pierwszy krok w sposób, który lubisz najbardziej!
ul. Winnicka 5 lok. 7, 02-095 Warszawa
Social MediaZaobserwuj nas
Wejdź w poniższe ikonki i sprawdź nasze profile w social-media.