Anna Dąbrowska

Trener, Coach

3-anna-dabrowska-300x300

Profil

Trener umiejętności menedżerskich, umiejętności negocjacyjnych, konsultant HR w obszarze ocen i rozwoju pracowników w oparciu o modele kompetencyjne, wykładowca, coach.

Specjalizacja

Jako trener zajmuje się przygotowywaniem i prowadzeniem szkoleń z zakresu umiejętności menedżerskich, negocjacyjnych, coachingowych metod zarządzania, prowadzenia rozmów oceniających, komunikacji i rozwiązywania konfliktów (z wykorzystaniem metody transforming communication), prowadzenia zebrań i spotkań, prezentacji i wystąpień publicznych, train the trainer.

Jako konsultant uczestniczy w prowadzeniu projektów rozwojowych w organizacjach i wprowadzaniu coachingu jako metody rozwojowej.

Wykształcenie

Magister politologii, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz inżynier Zarządzania Przedsiębiorstwem, absolwentka Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania. Posiada dyplom Szkoły Trenerów Grupy TROP w programie dla zaawansowanych trenerów. Jest certyfikowanym trenerem Transforming Communication, ukończyła w Erickson College – posiada certyfikat Professional Coach, certyfikowany Zen Coach.

Doświadczenie zawodowe

Posiada bogate doświadczenie w obszarze HR, które zdobyła w pracy w Grupie ITI oraz Grupie Onet.pl będących liderami na rynków mediów w Polsce. W obszarze HR specjalizuje się w obszarze budowania projektów rozwojowych w oparciu o modele kompetencyjne i wprowadzaniu systemów ocen okresowych.

Wykładowca w Wyższej Szkole im. Leona Koźmińskiego na studiach podyplomowych.

Styl pracy

Na szkoleniach wykorzystuje metody uczenia przez doświadczenie, co z założenia oznacza dużą aktywność po stronie uczestników i wprowadzanie nowych treści merytorycznych na bazie ich doświadczeń. W swojej pracy chętnie wykorzystuje koncepcję rywalizacji.

Współpraca

Pracowała dla wiodących firm na rynku polskim prowadząc dla nich projekty doradcze, diagnostyczne i szkoleniowo-rozwojowe (sektor prywatny: Budimex, Budimex-Dromex, Kronospan, Mercor, Normstahl, Nice Polska, Opoczno, Kolporter, Grupa Bongrain, Essilor Polonia, Raiffeisen Bank Polska, Bank Millennium, Getin Bank, Solpharm, Polpharma, Aventis, Novoterm, Adamed, Dalkia, Graham Packaging sektor państwowy: Wojewódzki Urząd Pracy).

Wybrane certyfikaty i szkolenia

  • Certyfikowany Coach Ericsson College
  • Certyfikowany Zen Coach
  • Certyfikat z Ról w zespole wg Belbina
  • Trener Transforming Communication 
  • Certyfikat szkolenia dla trenerów zaawansowanych metodą TROP

Publikacje

  • Dąbrowska Coaching as a method of developing human potential red. nauk. dr L. Czarkowska: Strengths and weaknesses of internal coaching
  • Dąbrowska, A. Wiśniewska: Wyzwania coachingu transformacyjnego dla pokolenia Y – jak wspierać synergię pokoleń. Refleksja na podstawie własnych doświadczeń i badań.